top of page
  Bądź obecny  -  Czuj   -   Wyrażaj  -   Działaj   

Myśli, emocje i przekonania

to trzy elementy, z którymi pracujemy podczas sesji Befex-Go.

Za każdą naszą myślą stoi emocja i ocena. 

Oceniamy się za to co myślimy. 

Oceniamy się też za to co czujemy.

Przekonania to nic innego jak wielokrotnie powtarzana myśl, którą uznaliśmy za prawdziwą. 

 

Bardzo wiele z naszych przekonań jest nieuświadomionych. Dopiero kiedy dotrzemy do treści danej myśli i naprawdę damy sobie odczuć emocje z nią związane,  jesteśmy gotowi stanąć z boku w roli obserwatora, bez oceny i zrozumieć że nasz punkt widzenia i reakcje wynikają z tego, że, uwierzyliśmy w dany koncept, uznaliśmy go za prawdziwy. 

Metoda, której używam jest kombinacją techniki uważności umysłu, pozwalającej na dotarcie do treści zapętlonej wielokrotnie myśli, która nam nie służy, a następnie poczucia i wzmocnienia emocji z nią związanych po to by zobaczyć, zrozumieć a następnie transformować blokujące nas przekonanie. 

Transformacja następuje najpierw poprzez odpuszczenie oceny a następnie akceptację i przyzwolenie na daną emocję. Ostatecznie poprzez “przytulenie” i otoczenie miłością tej części nas, na którą boimy się spojrzeć. 

 

Zarówno myśli, emocje jak i przekonania mają swoje fizyczne miejsca w Twoim ciele lub w Twoim polu energetycznym. 

 

W trakcie sesji pomagam Ci wejść w stan głębokiej uważności umysłu i rozluźnienia ciała aby zidentyfikować miejsce w Twoim polu, gdzie jest blokada. Najczęściej umiejscowiona jest ona w ciele i często powoduje dyskomfort lub ból, ale może być tak, że w ogóle tego nie odczuwasz fizycznie.

 

Na początku proszę Cię abyś skoncentrował sie na swoich odczuciach związanych z daną myślą, a następnie nazwał lub opisał emocje, które odczuwasz. Wystarczy kilka słów, czasem gestów. Dzielisz się tylko tym, na co jesteś gotowy.

 

Drugim krokiem jest wejście w emocje i ten etap sesji decyduje czy dotrzesz do blokującego Cię przekonania. Tutaj odpala się Twój program (o programach i przekonaniach przeczytasz tutaj) Uruchamia się ta część mózgu, która nie chce żebyś odczuwał dyskomfort i następuje naturalny opór. Spada wtedy Twój poziom energii, fizycznie może objawiać się to spadkiem temperatury, sennością, czy uczuciem dyskomfortu w ciele, które są naturalnymi mechanizmami obronnymi. Pomagam Ci wtedy podtrzymać energię. Ty decydujesz, czy jesteś gotowy/a otworzyć się na czucie, które jest kluczowe w odblokowaniu przepływu energii. Tworzę Ci przestrzeń abyś poczuł i wyraził cokolwiek czujesz bez oceniania się i w sposób, który pozwoli Ci uwolnić napięcie. 

Podczas całego procesu zadaje Ci pytania pomocnicze.

Odpuszczenie i akceptacja, które są częścią tej transformacji nie zawsze następują od razu. Czasem “zrozumienie” i “uświadomienie” przychodzi kilka dni po sesji. Ale już samo otworzenie się na czucie jest uwalniające i będzie dużym krokiem na przód na Twojej drodze rozwoju.

bottom of page